Covid-19 ve Sonrasında Sürdürülebilirlik ve Yatırımlar: Ne Değişecek?

13.05.2020

‘BCB Talks Dinliyor ve Yanıtlıyor’ webinar serimizin 5. ve sonuncusunda, 7 Mayıs’ta ‘Covid-19 ve Sonrasında Sürdürülebilirlik ve Yatırımlar: Ne Değişecek?’ ile devam ettik. Moderatörlüğünü Pelin Yenigün Dilek’in yaptığı webinarda, soruları Gülin Yücel ve Deniz Tanrıkulu Kalaylıoğlu cevapladı.

BCB Network nedir? Vizyonunda sürdürülebilirlikle ne kadar önemli? BCB Talks’ta neler yaptık? Bugüne kadar webinar serisinde neler vardı?

Neden bugün sürdürülebilirlik konuşuyoruz? Konuşmacılarımızı tanıyalım.

Sürdürülebilirlik konusu ile ilgili olarak şirketlerin COVID öncesi dönemde neden önemliydi? Bunu uygulayan şirketler neden uyguluyordu?

Finans sektöründe Covid-19 öncesi dönemde sürdürülebilirliğe olan ilgisi nasıldı? Finansal fonlar ne kadar iştahlılardı?

Uzun dönemi kapsayan bir sürdürülebilirlik planınız var mı?

Son 2 ayda sen şirketlerin sürdürülebilirlik iştahı ile ilgili olarak ne değişiklik görüyorsun? Değişen bir şey var mı? Değişiyor ise ne değişiyor?

Bu dönemde Mart başından, Mayıs ortasına kadar olan dönemde ESG yatırımı yapan şirketlerden nasıl açıklamalar geldi?

Covid-19 sonrası şirketlerin öncelikli sürdürülebilirlik stratejilerinde nelere ağırlık verilmeli?

COVID sonrası dönemde şirketlerin sürdürülebilirlik öncelikleri hangileri olacak? ESG kriterleri daha klasik bir araca dönüşüyor olabilir mi? Firmalar daha fazlasını yapmak için nasıl teşvik edilecek?

ESG kriterleri ya da herhangi bir başka sürdürülebilirlik kriterleri finansal analizde daha fazla yer alacak mı?

Sürdürülebilirlikle ilgilenen diğer BÜ’lü paydaşlar: UN SDSN – Türkiye ve BRM